Žijeme s teddy králíčky

Syzygium jambos

 

Popis rostliny:

Syzygium jambos pochází z jihovýchodní Asie, odkud se rozšířil do všech tropických oblastí. Jedná se o strom dorůstající až 10 m, letorosty jsou narůžovělé, pak mění barvu na zelenou až tmavězekenou. Listy vyrůstají vstřícně, jsou do 20 cm dlouhé s lehce kožovitým povrchem.  Květy jsou nažloutlé, velké až 8 cm, nejčastěji ve skupinách po 3 až 5. Jsou opravdu efektní s velkým množstvým nitkovitých tyčinek. Plodem je bobule, kulovitá až vejčitá, 4 až 5 cm velká. Plody mají tenkou slupku, dužnina je zabarvená do běla, žluta nebo lehce do růžova. Jsou sladké, chutné a mají výrazné aroma po růžích. Dají se konzumovat čerstvé nebo se z nich připravuje marmeláda.  

 

Zemina:

Syzygium prý není náročné na zeminu, volila jsem směs běžného pěstebního substrátu v poměru 1:1 a s přídavkem kokosového vlákna.

 

Pěstováni:

Jedná se o tropickou rostlinu, takže v létě ji letním, v zimě má teplé zimování nad 20°C a s dostatkem světla.

 

Řez:

Pouze udržovací.

 

Rozmnožování:

Množí se semeny, lze i řízkovat. Já Syzygium dostala jako řízek, ale trvalo skoro 3/4 roku, než pořádně zakořenil a začal růst.

 

22.6.2014

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--