Žijeme s teddy králíčky

Myrciaria cauliflora

 

Popis rostliny:

Myrciaria cauliflora se vyskytuje v Brazílii, Bolívii a Paraguay. Jedná se o malý strom dorůstající průměrně 3 až 5 m, typický zástupce kauliflorních rostlin, které kvetou a plodí na kmeni a starších větvích. Kůra je žluto hnědá, nové letorosty jsou mírně plstnaté. Listy jsou zelené, jednoduché, vstřícné, kopinaté. Drobné bílé květy vyrůstají přímo na kmeni v hojném množství a jsou kryté listeny. Plody jsou malé bobule, černé, podobné vínu, obsahující 1 až 4 podlouhlá semena. Plody jsou velmi chutné.

 

Zemina:

Měla by být stále vlhká, ale dobře drenážovaná, slabě kyselá, humózní, bohatá na živiny. Mám ji ve směsi klasického substrátu, rašeliny, borové hrabanky a písku.

 

Pěstování:

Jaboticaby mají rády teplé a slunné stanoviště chráněné větrem. Vzhledem k tomu, že to jsou tropické rostliny, obecně lze říci - teplo - světlo - vlhko. Zvládají i subtropické podmínky, ale v zimě by teplota neměla klesnout po 0°C. V jižní Floridě jaboticaby prý nebyly poškozeny mrazíky kolem -3°C, ale toto rozhodně zkoušet nebudu. Našla jsem, že v tropickém prostředí v hlubokých humózních půdách velmi dobře rostou, ale rychleji plodí v subtropických oblastech. Vzhledem k tomu, že mám podmínky spíš pro tropické rostliny, uvidím, jak se jí bude dařit.

 

Řez:

Mírný nebo žádný.

 

Rozmnožování:

Dobře se množí semeny, ale semenáče jsou značně variabilní a rostou velmi pomalu. Plodí nejdříve po 5-ti letech i mnohem později. Další možností rozmnožování je vzdušné hřížení, kdy rostlina plodí za 3 až 4 roky.

 

19.10.2014

 

 

14.6.2015 Kdy se dočkám kvetení, je ve hvězdách, ale každopádně jsou jaboticaby krásné rostliny.

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--