Žijeme s teddy králíčky

Harpephyllum caffrum (Kafírská, Kaferská, Kafrová švestka)

 

Popis rostliny:

Domovinou kaferské švestky je jižní až jihovýchodní Afrika. Jedná se o strom dorůstající 10 m výšky. Listy jsou lichozpeřené, kopinaté až srpovité, celokrajné, kožovité, leskle zelené, mladé lístky jsou načervenalé. Květy jsou krémové, vyrůstají na konci větévech v klasech. Plody jsou dužnaté peckovice, jasně červené, jedlé.

 

Zemina:

Potřebuje dobře propustnou zeminu, je to spíše suchomilná rostlina. V létě pravidelně zaléváme, v zimě pak zálivku omezíme, aby nedošlo k uhnívání kořenů.

 

Pěstování:

Hodí se na bytové pěstování s tím, že přes léto rostlinu letníme. V zimě potřebuje nad 10°C, krátkodobě snese i pokles teploty k 0°C.

 

Řez:

Kaferská švestka se často pěstuje jako bonsaje - velmi dobře snáší řez. 

 

 

20.8.2013

 

 

 

24.5.2014 Rostlina rostla a rostla, ale větvit se nehodlala. Pak jsem to nevydržela u uřízla jsem víc jak 1/3 rostliny. Nějakou dobu jsem se obávala, že to rostlina nerozdýchá, ale pak najednou začala vyrážet postranní větvičky. A najednou je na co se koukat...

 

 

 

26.7.2014

 

 

27.9.2014

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--