Žijeme s teddy králíčky

Annona edulis

 

Popis rostliny:

Annona edulis pochází z tropů - je to novninka a více informací se mi o ní nepodařilo sehnat. Měla by být menšího vzrůstu než ostatní anony, se žlutými plody cca 7 cm velkými. 

 

Zemina:

Volila jsem stejnou zeminu jako pro ostatní anony. Směs pěstebního substrátu, písku a rašeliny.

 

Pěstování:

Pěstujeme v nádobě v bytě s letněním v rozptýleném světle a v polostínu ve vlhkém prostředí. Proto rostlinu po vynesení ven opatrně přivykáme sluníčku, aby nedošlo k popálení rostliny. Přes zimu rostlinu zaléváme jen mírně, nehnojíme. V nejchladnějším období částečně opadávají listy, rostlina vypadá jako zvadlá. V době opadu listů rostliny kvetou a po tomto období začíná vegetační růst. Přesazují se v době vegetačního klidu.

 

Řez:

Řez a tvarování provádíme v období opadu listů, protože nové výhony raší z jizev po listech. Zkracují se dlouhé terminály o třetinu délky. Zaštípnutí vrcholu letorostu zastavuje růst rostliny.

 

Rozmnožování:

Annona edulis se rozmnožuje semeny, je dobré je před výsevem minimálně na 1 den namočit. Vhodná je též stratifikace semen.

 

 

28.9.2014 Moje malá roslina, kterou jsem dostala od pěstitele - kamaráda. Přesadila jsem ji, ale zatím je bez významnějších přírůstků.

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--