Žijeme s teddy králíčky

Ugni molinae (Eugenia ugni)

 

Popis rostliny:

U nás se jí také říká "Čilská kvajáva". Je to malý teplomilný keřík z čeledi myrtovitých. Pochází z Chile, kde dorůstá 1 mertu. Roste pomalu. Listy jsou elipčité, kopinaté. Květy jsou bílé nebo narůžovělé, 1 cm velké, velmi ozdobné. Plody jsou drobné, sytě červené, tvarem připomínají brusinky, chutí pak lesní jahody. Moje nadšení z této rostliny neustále stoupá. Je nádherná.

 

Zemina:

Zemina musí být dobře drenážovaná, vyhovuje rašelinový substrát. Roste v kyselé půdě. Nemá ráda přeschnutí, ale zvládne ho. Zálivku raději volíme bohatou.

 

Pěstování:

Velmi dobře se pěstuje v bytě s možností letnění na balkóně, kde jí vyhovuje plné slunce. V zimě může být v chladném zimovišti při teplotě 2 - 8°C, snese i krátkodobý mrazík. Pokud ji máme v bytě, s vyšší teplotou stoupají nároky na světlo. Ugni molinae zimuji při teplotě 17 - 20°C na okně. Hnojím v době vegetačního růstu Kristalonem.

 

Řez:

Ugni střihem pouze udržuji v tvaru, který potřebuji. Některé větvičky rostou převisle, ty pak zkracuji tak, aby se neválely po zemi. Rostlina se velmi bohatě sama větví.

 

Rozmnožování:

Snadno se množí semeny, řízkování je obtížnější, ale řízkovat lze.

 

Ugni molinae Flambeau, Foceno 4.5.2013

 

 

 

25.8.2013

 

 

 

6.4.2014 Ugni molinae je již venku a takto vypadá po zimě.

 

 

15.6.2014 Kveteme :)

 

 

 

26.7.2014  Nádherný keřík. Ugni poprvé vykvetla a již má plody - zatím zelené.

 

 

Tato krásná rostlina mi nepřežila zimu a odešel mi i jediný řízek, který jsem měla. Teď si pěstuji malou rostlinku Ugni molinae, ale už ne panašovanou.

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--