Žijeme s teddy králíčky

Myrciaria aureana

 

Popis rostliny:

Myrciaria aureana - bílá jabuticaba pochází z Brazílie, najdeme ji v okolí Rio de Janeiro a údolí Serra da Mantiqueira. Považuje se za ohrožený druh. Jedná se o malý strom dorůstající průměrně 3 až 5 m. Kůra je žluto hnědá, nové letorosty jsou mírně plstnaté. Listy jsou zelené, jednoduché, vstřícné, kopinaté. Drobné bílé květy vyrůstají přímo na kmeni v hojném množství a jsou kryté listeny. Plody jsou malé bobule, světle zelené, obsahující 1 až 4 podlouhlá semena. Plody jsou velmi chutné.

 

Zemina:

Měla by být stále vlhká, ale dobře drenážovaná, slabě kyselá, humózní, bohatá na živiny. Mám ji ve směsi klasického substrátu, rašeliny, borové hrabanky a písku.

 

Pěstování:

Jaboticaby mají rády teplé a slunné stanoviště chráněné větrem. Vzhledem k tomu, že to jsou tropické rostliny, obecně lze říci - teplo - světlo - vlhko. Zvládají i subtropické podmínky, ale v zimě by teplota neměla klesnout po 0°C. Našla jsem, že v tropickém prostředí v hlubokých humózních půdách velmi dobře rostou, ale rychleji plodí v subtropických oblastech... Tak teď to jen vyzkoušet...

 

Řez:

Mírný nebo žádný.

 

Rozmnožování:

Dobře se množí semeny, ale semenáče jsou značně variabilní a rostou velmi pomalu. Plodí nejdříve po 5-ti letech i mnohem později. Další možností rozmnožování je vzdušné hřížení, kdy rostlina plodí za 3 až 4 roky.

 

22.6.2014 - zatím malá rostlinka, vypěstovaná ze semínka

 

 


14.6.2015 Kdy se dočkám kvetení, je ve hvězdách, ale každopádně jsou jaboticaby krásné rostliny.

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--