Žijeme s teddy králíčky

Eugenia uniflora

 

Popis rostliny:

Eugenia uniflora pochází z z tropů Jižní Ameriky, ale pěstuje se i v subtropech. Jedná se o strom nebo keř, který v domovině dorůstá kolem 4 m. Listy jsou vejčité, celokrajné, lysé. Dorůstají max. 7 cm, na vrchu jsou tmavě zelené, ze spodu světlejší. Mladé lístečky jsou načervenalé. Květy jsou bílé, vonné, drobné, se 4 korunními plátky, rostou v paždí listů jednotlivě nebo ve svazečcích. Plodem je stopkatá bobule, 2 x 3 cm velká, žebrovaná. V plné zralosti plody získávají barvy od červené až po téměř černou. Konzistencí plod připomíná třešeň. Čím jsou plody tmavší, tím výraznější je jejich chuť. Dužnina je červená, šťavnatá, sladkokyselá, někdy lehce nahořklá.

 

Zemina:

Vyhovuje lehčí až středně těžký substrát bohatý na živiny s přídavkem písku.

 

Pěstování:

Eugenia uniflora je celkem nenáročná rostlina na domácí pěstování. Svědčí jí letnění, nejlépe jí vyhovuje teplo a vlhko. Zimujeme ji při teplotách kolem 15°C. Rostlina by měla snést i lehký mrazík do -3°C, ale toto jsem nikdy nezkoušela. Semenáček začíná kvést už od 3. nebo 4. roku.

 

Řez:

Pouze udržovací.

 

20.8.2013 - mladá rostlina

 

 

 

25.8.2013

 

 

8.5.2015 Uniflora je už venku, doufám, že bude teplo a plody brzy dozrají

 

 

22.5.2015 A máme zralé plody

 

 

3.6.2015 A takhle vypadá celá, již očesaná rostlina.

 

 

12.6.2016 Unifloru všem vřele doporučuji. Plodila celou zimu, ale mnohem sladší plody má teď, když je venku na sluníčku. Jsou slaďoučké šťavnaté a hlavně, je jich hodně :) Na fotkách je vidět, že jedny plody jsou zralé, spousta dalších dozrává a současně má nové květy.

 

 

18.6.2016 V plném plození.

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--