Žijeme s teddy králíčky

Muntingia calabura

 

Popis rostliny:

Muntingia calabura pochází z jižního Mexika, Karibiku, střední Ameriky a Jižní Ameriky. Jedná se o strom nebo keř, často mnohokmenný. Větve vyrůstají vodorovně a postupně se sklánějí k zemi. V domovině dorůstá kolem 10 m. Borka je tmavošedá, na tenčích větvích s hnědými a šedými proužky, letorosty jsou chlupaté. Listy jsou střídavé, podlouhlé, na rubu bělavé, oboustranně hustě krátce chlupaté, pilovité, na vrcholu zašpičatělé. Květy vyrůstají jednotlivě nebo ve svazečcích, mají asi 2,5 cm v průměru, jsou podobné květům jahod. Plodem je červená, zploštěle kulovitá bobule 1–1,5 cm v průměru, s mnoha malými žlutými semeny. Plody jsou velmi sladké, chutné a silně aromatické. Stromy většinou bohatě plodí, a to i několikrát za rok. Z listů se dá připravit lahodný čaj.

 

Zemina:

Nenašla jsem požadavky na zeminu, takže je v klasickém pěstebním substrátu s přídavkem rašeliny - roste dobře a rychle. Potřebuje bohatou zálivku

 

Pěstování:

Jako tropické rostlině jí dopřávám světlo - teplo - vlhko. Pokud budu mít další poznatky, přidám je sem.

 

Řez:

Muntingia roste rychle, takže se snažím (marně) o stromeček. Neustále kmínek odspodu obrůstá a dělá keřík. Spíš ji udržuji v rozumné šíři - větve rostou hodně převisle.

 

Rozmnožování:

Řízkováním, semeny.

 

27.9.2014

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--