Žijeme s teddy králíčky

Citrusy

  

Seznam pěstovaných citrusů:

 

 
Citrus limon (L.) Burm. f. "Lisbon"
Citrus pyriformis Hassk. "Ponderosa"
Citrus medica L.  "Maxima"
Citrus unshiu Marc. "Miyagawa"
Citrus limon (L.) Burm. f. "Adamo"
Citrus hystrix DC. "Combava"
Citrus limonia Osbeck "Rangpur"
Citrus limon (L.) Burm. f. "Pavlovský"
Citrus limon (L.) Burm. f. "Nucelární 100"
Citrus sinensis (L.) Osbeck "Haraguchi"
 Citrus sp. "Honey"
Citrus limon (L.) Burm. f. "Lunario" 
Citrus meyerii Y. Tan. "Meyer" 
Citrus madurensis Lour. 'Kalamondin'
 Limequat "Eustis" ("Limonela")                
Citrus clementina hort. ex Tan. "???"
Citrus limon (L.) Burm. f. "Variegata"
Fortunella margarita (Lour.) Swingle "Nagami"
Citrange "Carrizo"        
Citrus clementina hort. ex Tan. "Clemenules"
Citrus Grandis Osbeck "Shaddock"

 

 

Takto to vypadá, když citrus plodí. Radost... Jenže tento stromek je už historie. Než jsme se stihli přestěhovat, jacísi "aktivní pracovníci", kteří měli z venku opravit balkón, dokázali rostlinu tak poničit, že nepřežila... I tací jsou lidé...

 

 

 

 

13.10.2012

 

Letošní léto bylo bláznivé, ale citrusům vyhovovalo. Miloš jen nevěřícně počítal růstové periody... Prostě se vše zbláznilo. Rostlo, kvetlo, plodilo. Tady jsou už rostliny nastěhovány domů, pár jich je v obýváku:

 

 

 

14.4.2013

 

Citrusy přezimovaly bezvadně, byt byl stále provoněný květy, přes zimu jsme i sklízeli. Dnes v noci mě probudila rána... Jeden plod dozrál a upadl. Mayer.

To je on:

 

 

 

22.6.2013

 

Tahle stránka zdaleka aktualizovaná není... protože citrusy jsou Miloše. Já citrusům nerozumím, jsem schopná tak tak rozeznat mandarinku od citrónu (myslím tím rostlinu, ne plod). Miloš toho loni spoustu nařízkoval, ještě víc má semenáčků na podnože, pak narazil na "pár" naprosto neodoletelných kousků, takže naše botanická se opět rozrostla o kvanta stromků. Teď je toho dost na balkóně, i když zdaleka ne všechno. Jen jsem zvědavá, kam to všechno dáme v zimě...

 

Letošek zatím citrusům moc nesvědčí. Po zimě, kdy totálně chybělo sluníčko, pak mizerném jaru, kdy do dubna sněžilo, pak sice bylo pár teplejších dní, ale znova klesly teploty na 15°C - to vše až do začátku června, kdy lilo a lilo a najednou přišla tropická vedra s teplotami ve stínu i nad 36°C. Tak teď konečně citrusy začínají obrážet. Snaží kvést a kvést a kvést. Miloš květy obírá a obírá a obírá, aby rostliny šly spíš do zeleně. Ale to, co kvete, to je nádhera. Takhle krásně kvetou (a neskutečně voní) mandarinky.

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--