Žijeme s teddy králíčky

Eugenia myrtifolia (Martej myrtolistá)

 

Popis rostliny:

Eugenia myrtifolia patří do čeledi myrtovitých. Je to stálezelený subtropický strom nebo keř pocházející z Austrálie. Listy jsou vejčité, protáhlé, zašpičatělé. Květy jsou drobné, bílé, rostoucí v trsu, velmi příjemně voní. Plody dozrávají v jedlé červené peckovičky.

 

Zemina:

Nemá zvláštní požadavky na zeminu. Mám ji ve směsi klasického pěstebního substrátu a rašeliny s přídavkem kokosového vlákna. Má raději kyselejší půdu. Martej potřebuje dostatečnou zálivku, ale nesmí stát ve vodě...

 

Pěstování:

Martej se výborně hodí pro pěstování v bytech v květináči s možností letnění. Pokud ji letníme, tak v polostínu. Jarní sluníčko ji může dost popálit. V zimě zvládá teplé zimování.

 

Řez:

Martej se velmi dobře tvaruje, dobrým řezem ji můžeme udržovat v požadované velikosti a hustotě plodonosných větví. Hluboký řez ale provádíme jen na jaře.

 

16.6.2013

 

 

 

 

 

20.8.2013

 

 

 

25.8.2013 Martej mi kvete.

 

 

 

27.4.2014

 

 

 

6.9.2014

 

 

29.9.2014 Martej nádherně kvete, ale hlavně má neskutečně nasazeno. Konec září - to si nevybrala ten nejlepší čas... Ale teplý podzim ji očividně svědčí a květy jsou obrovským lákadlem pro čmeláky. To je bzukot!

 

 

8.5.2015 Martej dnes putovala na balkón.

 

 

27.6.2015 Martej prostě už nedostanu do záběru, tak alespoň hromadné foto.

 

 

19.7.2015 Martej má kvanta květů - některé ve fázi kvetení, některé ještě pře rozkětem, ale už i první letošní plody.

 

 

14.9.2015 Kůli větru jsem martej přestěhovala na jinou část balkónu, takže konečně ji mohu vyfotit v plné výšce.

 

 

4.10.2015 Opět stěhování po balkóně - tentokrát kůli sluníčku. Martej kvete, zároveň má telené plody a zárověň postupně plody očesávám. Jen se obávám, že brzy bude muset domů...

 

 

18.6.2016. Martej je už tak veliká, že se mi nevejde celá do záběru.

 

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--