Žijeme s teddy králíčky

Myrciaria sp. (Jabuticaba Escarlate)

 

Popis rostliny:

Jabuticaba Escarlate pochází z Brazílie, najdeme ji v tropických a subtropických oblastech Střední a Jižní Ameriky. Jedná se o hybrid získaný křížením M. aureana a M. cauliflora. Keře dorůstají průměrně 3 až 5 m. Kůra je hnědá, nové letorosty jsou mírně plstnaté. Listy jsou zelené, jednoduché, vstřícné, kopinaté. Drobné bílé květy vyrůstají přímo na kmeni v hojném množství a jsou kryté listeny. Plody jsou malé bobule 2 až 5 cm velké, kaštanově až purpurově černé barvy. Vyzrávají 20 až 30 dní po odkvětu. Slupka plodů je tenká, kožovitá, pevná a jí se i s dužninou. Plody mají po 1 až 4 semenech. Plodí v několika vlnách od jara do podzimu.

 

Zemina:

Měla by být stále vlhká, ale dobře drenážovaná, slabě kyselá, humózní, bohatá na živiny. Mám ji ve směsi klasického substrátu, rašeliny, borové hrabanky a písku.

 

Pěstování:

Jaboticaby mají rády teplé a slunné stanoviště chráněné větrem. Vzhledem k tomu, že to jsou tropické rostliny, obecně lze říci - teplo - světlo - vlhko. Zvládají i subtropické podmínky, ale v zimě by teplota neměla klesnout po 0°C. Našla jsem, že v tropickém prostředí v hlubokých humózních půdách velmi dobře rostou, ale rychleji plodí v subtropických oblastech... Tak teď to jen vyzkoušet...

 

Řez:

Mírný nebo žádný.

 

Rozmnožování:

Dobře se množí semeny, ale semenáče jsou značně variabilní a rostou velmi pomalu. Plodí nejdříve po 5-ti letech i mnohem později. Další možností rozmnožování je vzdušné hřížení, kdy rostlina plodí za 3 až 4 roky.

 

22.6.2014 Zatím malé rostlinky vypěstované ze semen.

 

 

19.10.2014

 

 

14.6.2015 Kdy se dočkám kvetení, je ve hvězdách, ale každopádně jsou jaboticaby krásné rostliny.

 

Rostlina č.1

 

 

Rostlina č.2

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--