Žijeme s teddy králíčky

Annona glabra

 

Popis rostliny:

Annona glabra (glabra znamená lysá) pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Je to menší, poloopadavý strom. Listy jsou sytě zelené, lesklé, oválné, krátce zašpičaťělé, oproti Annoně cherimoye bez ochmýření. Květy jsou žlutavé, vyrůstají v jizvách po opadaných listech. Plody jsou vejčité, žlutě oranžové, hladké, 7 - 12 cm velké, s hmotností až 300 g. Dužnina je narůžovělá nebo oranžová.

 

Zemina:

Ideální je výživný substrát složený z jílu, ostrého štěrkopísku a rašeliny. Závlaha bohatá, přihnojujeme jednou za 3 týdny organickým hnojivem.

 

Pěstování:

Pěstujeme v nádobě v bytě s letněním, ale venku potřebuje stín. Přímé slunce nesnese. Nejlépe se Annoně daří v rozptýleném světle ve vlhkém prostředí. Přes zimu je vhodná teplota 10 až 15°C. Nesnáší jarní mrazíky. Starší rostliny v době vegetačního klidu snesou mírný pokles teploty pod bod mrazu, cca pod - 4°C. Přes zimu rostlinu zaléváme jen mírně, nehnojíme. V nejchladnějším období částečně opadávají listy, rostlina vypadá jako zvadlá. V době opadu listů rostliny kvetou a po tomto období začíná vegetační růst. Přesazují se v době vegetačního klidu. Annona glabra snáší více vlhkosti, používá se jako podnož pro rostliny na  zamokřených půdách.

 

Řez:

Řez a tvarování provádíme v období opadu listů, protože nové výhony raší z jizev po listech. Zkracují se dlouhé terminály o třetinu délky. Zaštípnutí vrcholu letorostu zastavuje růst rostliny.

 

Rozmnožování:

Annona glabra se dobře rozmnožuje semeny.

 

jaro 2013

 

 

 

26.4.2014

 

 

21.6.2015

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--