Žijeme s teddy králíčky

Eugenia victoriana

 

Popis rostliny:

Eugenia victoriana spadá do čeledi myrtovitých. Je to nízký stálezelený strom původem z Kolumbie, odtud se dál rozšířil do Brazílie a dalších tropických částí Jižní Ameriky. Ve své domovině dorůstá až do výšky cca 3 m. Listy jsou tmavozelené, eliptické, vstřícné, 2,5 cm x 12,5 cm, žilkovité. Květy jsou drobné, bílé. Plody jsou až 7 až 10 cm velké s tenkou sytě oranžovou slupkou. Dužnina je světle oranžová, kyselá a velmi aromatická. Plody dozrávají po celé léto, od května do října. Plod obsahuje 2 až 4 semena.

 

Zemina:

Vyžaduje půdu kyselou, vlhkou, výživnou, bohatou na organické látky. Nesnáší přísušek, ale ani dlouhodobé zamokření.

 

Pěstování:

Dobře se pěstuje v bytě v nádobách, v létě ji můžeme letnit. Pěstitel, od kterého ji mám, upozorňoval, že mladé rostliny jsou citlivé na přehřátí - může zasychat růstový vrchol. Toto se, bohužel, stalo i mě, ale rostlina přežila a znovu obrůstá.

 

Řez:

Eugenia se dobře tvaruje, ale není to nutné, protože sama vytváří korunu.

 

Rozmnožování:

Rozmnožuje se semeny, klíčí až cca po měsíci. Začíná plodit 3 až 4 rokem. Nejspíš ji půjde i řízkovat, jako jiné eugenie.

 

28.9.2014

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--