Žijeme s teddy králíčky

Solanum sessiliflorum (Cocona)

 

Popis rostliny:

Solanum sessiliflorum patří též mezi lilkovité rostliny. Jedná se o tropickou vytrvalou bylinu keřovitého vzrůstu, celá je pokryta jemnými chloupky. Listy jsou velké cca 30 cm, sytě zelené, vykrajované, jemně plstnaté. Plodem je kulovitá bobule, oranžová, v plné zralosti až hnědočervená. Plody jsou jedlé, chutné.

 

Zemina:

Vyhovuje mu půda lehká, propustná, výživná. Vzhledem k tomu, že jsem nesehnala žádné pěstitelské rady, zkoušela jsem klasický substrát, i rašelinu. Nejlépe se dařilo v klasickém pěstebním substrátu s vydatnou zálivkou.

 

Pěstování:

Coconu pěstujeme v bytě nebo ve vyhřívaném skleníku. Rostlina je citlivá na chlad. Nejvíce jí vyhovuje polostinné nebo stinné stanoviště s pravidelnou zálivkou. Toto se udává v návodech na pěstování. Mám zatím trošku jiné zkušenosti. Cocona potřebuje hlavně teplo a bohatou zálivku a pravidelné přihnojování. U mě se jí daří na velmi teplém chráneném stanovišti na přímém slunci.

 

Tyto poznatky pocházejí z roku 2013. Velmi chladné jaro mě připravilo o 1 rostlinu - a to jsem je dala na balkón až v půlce května. Ale stále byla na toto období zima. Nejvíce rostly rostliny, které byly umístěny na jižní straně balkónu přímo u vyhřáté zdi - tam, kde bylo nejtepleji. Stejný poznatek vyplynul srovnáním původně stejně starých a stejně velkých rostlin. Kamarádce jsem dala jednu rostlinu Cocony. Jenže teplotní podmínky mezi Hradcem Králové a podhůřím Krkonoš jsou rozdílné. Její Cocona je poloviční a vůbec se jí nedaří...

 

Škůdci:

Všechny rostliny rodu Solanum jsou přímo lapači všech možných "potvor". Takže je ohrožují hlavně mšice a svilušky. Když se v bytě objeví takovýto nezvaný host, jako první je chytí právě nějaké solanum...

  

 

Solanum sessiliflorum, foceno 12.8.2012 (semena jsem zasadila 26.5.2012)

 

 

 

 

Tato Cocona má trny... foceno 21.7.2013

Už jsem se s tím setkala, takže doufám, že to opravdu Cocona je...

 

 

 

 

18.8.2013

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--