Žijeme s teddy králíčky

Punica granatum nana (Zakrslé granátové jablko)

 

Popis rostliny:

Zakrslé granátové jablíčko je u nás velmi oblíbená rostlina. Granátovník je opadavý keř. Má keřovitý růst, husté větvení, lístky jsou drobné, řapíkaté, lesklé na horní straně, kopinaté. Květy jsou karmínové. Plody jsou bobule, malé, nakyslé, jedlé.

 

Zemina:

Granátovník není náročný na zeminu, má být lehká, výživná, drenážovaná. Pěstuji zakrslé granátové jablíčku v běžném zahradnickém substrátu.

 

Pěstování:

Pěstování zakrslého granátového jablíčka není náročné. Dá se pěstovat celoročně doma, lepší je ho přes léto letnit, snáší dobře vysokéteploty i přímé slunce. V zimě je dobré mu zajistit vegetační klid, ale oproti nezakrslým odrůdám nepotřebuje vyloženě chladné zimování. Snese i jarní mrazíky, mnohdy mi rostlina přešla až - 8°C, bez problému přežila. Zakrslý granátovník dávám ven na balkón dříve, než ostatní rostliny, jarní chladné (bezmrazé) noci mu dělají vyloženě dobře a pokud přejde lehčími mrazíky, spálené části trostliny ostříhám. Vždy pak rychle obrazí a velice dobře kvete.

 

Rozmnožování:

Dá se množit všemi možnými způsoby: semeny, řízkováním, štěpováním.

 

Tato mrňavá rostlina má přes čtyři roky. Foceno 17.6.2012.

 

 

8.7.2012

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--