Žijeme s teddy králíčky

Balkónová nektarinka

 

Zakrslou broskev jsme koupili v roce 2012. Byl to spíš pokus, protože jsem měla obavy, jak broskvoň zvládne na balkóně přezimovat. Přece jenom nádoba promrzne lehčeji, než půda. Po prvním ovoci bylo jasné, že ač nám prodali broskev, máme nektarinku...

 

Za nádobu jsem zvolila 90 l barel. Jako izolaci jsem použila polystyrenovou desku šíře 2 cm. V této šířce je polystyren dostatečně pružný, aby šel ohnout podle potřeby a výborně se s ním pracuje. Polystyren jsem dala dovniř barelu po stranách, nádobu vyplnila pěstebním substrátem s přídavkem hnojiva - granulovaného hnoje. Další deska polystyrenu přišla až pod podmisku, aby byl barel izolován i ze spodu. Každopádně nektarinka bez problémů přezimovala.

 

Jaro 2013

 

 

 

31.3.2014

Letošní jarní teploty jsou mimořádné. Nektarinka začala nakvétat již v půli března a 31.3.2014 kvítky již opadávaly. Nicméně jsem stromek nafotila.

 

 


11.4.2015 A pokud vše odkvete a uzraje, bude prima úroda :)

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--