Žijeme s teddy králíčky

Vaccinium corymbosum (Kanadská borůvka)

 

Kanadská borůvka je na balkón snad to nejlepší ovoce. Bez problémů přezimuje, je nenáročná, pokud ji přihnojíte, roste a plodí jak o život. Potřebuje kyselou půdu. Já mám kanadskou borůvku pátým rokem v 70 litrovém barelu ve směsi rašeliny a pěstebního substrátu, další rostliny už jen v čisté rašelině. Pravidelně ji přihnojuji granulovaným hnojivem na borůvky.

 

8.5.2013 - Opět kvete jak o život.

 

 

 

22.6.2013 Borůvka přímo divočí. Musela jsem vyvázat větve, pod tíhou plodů skoro ležely. Snad to všechno dozraje...

 

 

 

14.3.2014  Kandaská borůvka je náš favorit z hlediska množství plodů na jeden kontejner, tj. rostlinu. Tak jsme se rozhodli rozšířit počet pěstovaných rostlin. Vůbec nevím, jakou "kanadskou borůvku" nyní máme, ale další rostliny nebudou již "no name".

 

Do pěstovaných rostlin nám přibyly další 2 rostliny:

 

Vaccinum corymbosum Northland

Měla by to být ranná odrůda kanadské borůvky, extrémě odolná na mráz. Dospělá rostlina by měla zaplodit až 8 kg velkých hodně sladkých plodů. Tak uvidíme :)

 

Vaccinum corymbosum Draper

Toto by měla být borůvka střední rannosti, s velkými plody a extrémní plodností.

 

26.4.2014 Všechny kanadské borůvky mohutně kvetou, intenzivně voní a na rostlinách dovádí čmeláci. Pastva pro oči, nos, balzám na duši...

 

 

14.6.2015 Kanadská borůvka je na balkón prostě to nejlepší ovoce. V kontejnerech snadněji udržíme kyselou reakci půdy a pak už jen mlsáme :) Nyní mám kanadské borůvky 3, co rostlina, to jiná odrůda, ale všechny rostou a plodí, jako o život.

 

 

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--