Žijeme s teddy králíčky

Amelanchier alnifolia Martin (Muchovník olšolistý)

 

Popis rostliny:

Muchovníky pocházejí z kanadských prérií. Amelancher alnifolia je krásný keř dorůstající běžně 2 metrů, v domovině podstatně více. Můžeme ho zapěstovat i jako stromek. V našich podmínkách se mu daří, protože je odolný proti vymrzání. Listy jsou střídavé, řapíkaté, eliptické, lehce ochmýřené. Květenství jsou hroznovitá, květy až 2 cm velké. Muchovník kvete již od dubna, plody dozrávají od poloviny června do poloviny července. Plody jsou malvice, zpočátku červené, pak až modročerné, ojíněné, chuti sladké a šťavnaté. Amelanchier je samosprašný, začíná plodit již ve třetím roce.

 

Zemina:

Ideální na výsadbu je dobrá kompostová zemina.

 

Pěstování:

Já mám muchovník celoročně na balkóně v barelu. Krásně roste a nevymrzá. Pokouším se ho zapěstovat do stromečku, ale neustále odspodu obráží. Vyhovuje mu slunné stanoviště.

 

Řez:

Po třetím roce, kdy rostlina začíná plodit, udržujeme řezem výšku na úrovni 2 metrů pro lepší plodnost.

 

2013

 

 

 

30.3.2014

 

Tento muchovník začíná nakvétat později než Lamarckův, který již v tuto dobu kvete. Muchovník olšolistý Martin se teprve chystá kvést.

 

 

6.4.2014 ... a kveteme

 

 

14.6.2014 A máme první úrodu! Dozrál první muchovník A. alnifolia "Martin". Druhý A. alnifolia "no name" ještě zralý zdaleka není. Velmi příjemně mě tato rostlina překvapila. Na tak malý stromek kvanta plodů, velkých, sladkých, prostě ňam, ňam!

 

 

14.6.2015  Dozrávají první plody. Tahle odrůda je zatím ta nejchutnější, co jsem z muchovníků jedla.

 

 

21.6.2015 Zrání v plném proudu. Velmi chutné plody.

 

 

12.6.2016 A opět úroda :)

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--