Žijeme s teddy králíčky

Saaba z Výsluní

 

Saabuška byla naše bílá holčička. Zemřela po operaci žaludku, nezvládla rekonvalescenci. Volali jsme na ní Saabuško, Holčičko naše, Princezničko, Miláčku - a nebo taky Čůzino...

Saaba se k nám dostala následovně. Strašně jsem si přála bílou teddinku, nevěstu pro našeho bílého teddíka Amoska, který již, bohužel, není mezi námi. Hledala jsem na webu, ale nemohla najít žádnou, která by se mi líbila. Pak se jedné pěkné bílé králindě narodilo bílé miminko. A já si ho u paní chovatelky zarezervovala - pokud to bude samička. Po 2 měsících jsem si jela pro vytouženou králičí holčičku. Šokovaly mě podmínky, ve kterých žila: šero, tma, vlhkost, smrad. Překvapila mě i její velikost. Ve 2 měsících měla 290 g!

Cestou domů jsem jí vyprávěla, jak jsme se na ni těšili a jak si ji vypipláme. Hned po příjezdu domů jsem ji odvezla na veterinu a byla zděšená z výsledků vyšetření. Saabuška byla neuvěřitelně začervená, proto také byla tak malinkatá, neměla už z čeho žít. Pak se u ní projevila plíseň a další paraziti. Dostávali jsme se z toho všeho půl roku a finančně to vyšlo, jak kdybych zakládala obrovský chov špičkových teddy králíčků. Ale všichni jsme to zvládli. A Saaba nám to vrací láskou a přítulností.

 

Saabuška byla náručový králík. Její životní priority byly - dobře se nabaštit, vybobčit a pak se co nejčastěli a nejdéle chovat a chovat a drbat a drbat. Odměnou nám byly její projevy totálního blaha. Tulila se, vrzala, vzdychala, nastavovala se, kde ještě podrbat - jestli za ouškem, či jemňounce promnout ouška, nebo podrbat na zádíčkách a na zadečku. Vydržila tak celý večer.

Pak měla Saaba ještě jednu touhu. Miminka. Jenže ouha. Na to byl potřeba sameček. Ačkoli jsme jezdili za nádhernými samečky po celé republice, Saabuška je prostě nechtěla. Stejné to bylo, když jsme měli samečka doma. 14 dní - a nic, naprosto ho ignorovala. Tři čtvrtě roku pokusů. Pak jsme si řekli - poslední pokus a půjčili si od kamaráda nádherného Dantíka. Žádná velká láska to nebyla, ale Dantík byl úspěšný a narodila se Dafné. Saabuška byla na Dafince totálně psychicky závislá.

 

Saabuška vždycky v našich myslích zůstane naše náručová princeznička.

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--