Žijeme s teddy králíčky

Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)

 

Popis rostliny:

Kotvičník je jednoletá poléhavá byliny z čeledi Zygophyllaceae. Místem původu je snad Čína, ale je rozšířen v široké oblasti Evropy, Asie, Austrálie i Afriky. Lodyhy jsou 10 až 50 cm dlouhé, poléhavé. Listy jsou vstřícné, krátce řapíkaté. Květy jsou tětičlenné, žluté, vyrůstají jednotlivě v úžlabí listů. Plod je složen do hvězdice z pěti tvrdých plůdků, které mají po stranách dva tvrdé špičaté ostny. Semena jsou hnědá, vejcovitá.

 

Zemina:

Běžný zahradnický substrát.

 

Pěstování:

V našich podmínkách lze kotvičník jednoduše pěstovat. Dobře roste ve volné půdě, semena bez problémů dozrávají a přezimují a na jaře vyklíčí. Pokud kotvičník pěstujeme ze semen, plůdky namočíme do teplé vody klidně na několik dní. Semenáčky pak opatrně přesazujeme, jsou křehké.

 

Léčivé účinky:

Kotvičník je něco jako "rostlinná Viagra", u mužů zvyšuje nárůst testosteronu, u žen zvyšuje hladinu estrogenů, tj. má vliv na zkvalitnění sexuálního života, zvyšuje libido. Má vliv na zvýšení svalové hmoty na úkor tuku, zvyšuje schopnost svalové regenerace. U žen dokáže zmírnit klimakterické problémy. Účinné látky z kotvičníku upravují metabolismus tuků a cukrů, takže je vhodným prostředkem při snižování hladiny cholesterolu a pro diabetiky.

 

Já jsem koupila kotvičník jako miniaturní rostlinku, s jednou lodyhou cca 3 cm velkou. "Chytil" se a rozrostl, byť je to stále poměrně malá rostlina. Foceno 22.6.2012

 

 

Foceno 3.7.2012

 

 

Vyhledávání

Kontakt

Až se Vám život bude zdát fádní, můžete si ho obohatit. Můžete se obohatit, o lásku, o radost, o zážitky. Toto jsou stránky plné chlupatých ušáků a exotických rostlin.

 

  

TOPlist

--

--

--