Žijeme s teddy králíčky

Rok 2016 a 2017: Nové přírůstky do rodiny

 

Když zemřela Pepinka, můj poslední milovaný teddík, rozhodla jsem se, že si klidně nechám znovu demolovat byt od králičích puberťáků, k čemuž jistě dojde, pokud si pořídím nová miminka, ale že bez teddíků prostě žít nechci. A tak jsem znovu přeorganizovávala byt, protože Pepinka s Matýskem byli na volno, ale na teddy miminka budou potřeba opět klece. A pak jsem si jela pro naši novou teddy holčičku.

 

Seznamte se, toto je Nanynka, narozená 25.3.2016

 

Takto vypadala den po přivezení 15.5.2016, maličká chlupatá kulička:

 

 

Nany roste jako z vody, vyklubala se z ní pěkná divoženka. Je v kleci, ale pravidelně ji pod dohledem necháme vyběhat. Takhle již řádí 29.5.2016

 

 

A takhle 5.6.2016

 

 

 

8.6.2016 jsem si dovezla Lukáška - tedy doufala jsem, že to je kluk, ale tady bylo pohlaví "divné".

Pohlaví posuzovaly kromě mě 2 letité chovatelky králíků a 2 veterináři, troufám si říci - nejlepší specialisté na králíčky ve Východních Čechách. První reakce u všech byla: "Je to kluk!" Ale pak přišly rozpaky... "No, určitě je to kluk, ale... na druhý pohled... Fakt nevím." Takže jsem si dovezla kluka Lukáška a po dalším měsíci se ukázalo, že Lukášek je vlastně Lucinka! Ta potvůrka simulovala a hrála si na kluka. Až doma jsem zjistila, že je to pra-pra-pra-potomek Pepinky a Matýska.

 

Lucinka, narozena 20.4.2016

 

Lucinka byla o hodně opatrnější, než Nanynka. Než se vůbec opovážila z klece, to jí trvalo pár týdnů.

 

Foceno 18.6.2016

 

 

A protože jsem měla neplánovaně 2 holky, rozhodla jsem si ještě přestavit byt a pořídit ještě kluka - Jonáška.

 

Toto je Jonášek již v dospělosti.

 

 

 

26.12.2016 se Jonášek s Nanynkou pokusili o miminka.

 

 

26.1.2017 se Nanynce narodili 3 nádherní mimásci.

 

 

10.2.2017 Miminka již koukají na svět, tak máme první fotečky.

 

 

Foceno 15.2.2017

 

 

Foceno 19.2.2017

 

 

7.3.2017

 

Miminka nám utěšeně rostou, jenže z nich vyrůstá zvěř! Nanynka se je snaží usměrňovat, ale když se díváme na její zoufalé pokusy o výchovu, nezbývá než konstatovat: "Co sis´ porodila, to máš..."

 

Nanynka se jako maminka doslova překonala. Ještě jsme neviděli, že by se králinda o miminka tak starala, tak je opečovávala, tak se s nimi mazlila. A to nejenom o malé slepé mimásky, ale i teď, o chlupaté raubíře. Nanynka si k nim vždy přijde, strčí mezi ně čumáček, a pak se všichni oblizují a mazlí... A mimásci tohle chování od Nanynky přejali - neustále se opečovávají a drží hodně pospolu. Kdykoli jsou "v klidové fázi", tj. nelítají po kleci (nebo v obýváku), stačí na ně kouknout a zkonstatovat: "Valná hromada"... Vůbec si nedovedeme představit, jak se od sebe odloučí. Jenže 7 králíků v bytě - to už by bylo moc i na nás.

 

Mimásci jsou hodně kontaktní, ale hlavně nebojácní. Dalo by se říci i oprsklí, pokud to někoho neurazí. Tím, že jsou s námi neustále v kontaktu (klec je v obýváku), jsou zvyklí na běžný provoz od televize, přes vaření, vysávání - prostě na všechny normální činnosti. Všechno je hrozně zajímá, ničeho se nebojí. Když se podíváte na fotečky, pochopíte...

 

Tenhle ušák má pracovní přezdínku "Svišť". A zcela oprávněně. Je to nejakčnější mimásek, takové nebojácné torpédo. Typově nádherný, barevně hodně nezvyklý: kouřová podsada, konečky nazrzlé, bílá tečka na čumáčku a jedna bílá pacička. Tohle opravdu v králíkářské mluvě pojmenovat neumím :)

 

 

Pak tu máme miminko s přezdívkou "Mrtvolka". Ještě jako malý prcek se vykoupalo v mističce s vodou, a pak si lehlo na záda, pacičky roztažené - mysleli jsme, že je konec, že prochladlo, a dopadlo to špatně. Omyl! Je to raubíř a doposud má polohy při spánku, kdy kontrolujeme, že opravdu jen spí. Je to takový bobánek, mazlivý a podstatně klidnější, než Svišť. Ale když otevřu klec, je venku natotata... a zařádit si také umí.

 

 

Třetí mimásek má hodně z táty, Jonáška. Bude mít stejnou stavbu těla i hodně podobnou povahu. Je to naprostý pohodář, akční, nebojácný, zvědavý, ale mazlivý a kontaktní. Říkáme mu "Zrzek", barevně má světlou podsadu, která vykukuje za krkem, bílé bříško, pacičky a flíček na hlavičce.

 

 

"Zrzek" je u klece, "Svišť" pod židličkou.

 

23.3.2017 Zrzeček je již v nové rodině a věříme, že se má dobře. Doma nám zůstává Žofinka a k odběru je holčička, které jsme začali říkat Madlenka. Svišť prostě není jméno pro holku :) Takže holky si takhle lebedí po té, co hodinu lítaly po obýváku jako vosa na bonbóně - šup se - šup tam - a to jsou jen dvě :)

 

 

 

4.4.2017 Naše Lucinka ráno porodila 3 miminka. Zahrabala je tak hluboko, že jsme měli strach, aby je pak při kojení vůbec našla. Ale jak šly dny, miminka rostou a prospívají :) Tatínkem miminek je náš Jonášek.

 

16.4.2017 Máme první fota našich miminek, fotila jsem rychle, po kojení, fota nic moc, protože  jsem je nechtěla stresovat a na dlouho vytahovat z hnízda.

 

 

1.5.2017 jsem fotila naše miminka od Lucinky

 

 

 

6.5.2017 Mimáskové jsou vypuštěni ven a pomáhají při úklidu :)

 

 

20.5.2017 Pomalu se chýlí čas... kdy budou muset do nových rodin. Jsou to neskuteční tvorečkové, každý jiný povahově i zbarvením. Všechny 3 jsou holky. Tady mě už "neukecají", jako holky z vrhu Nanynky - Žofinka a Madlenka, že zůstanou doma. 9 králíků v bytě už prostě nedám... ! Tady jsou v plné kráse:

 

 

Více foteček najdete ještě v sekci miminka.